КАУЗА: |
|
Как да даришБанкова сметка:
фондация "АСИСТ - Помагащи технологии"
Пощенска банка BG44BPBI79401079502401 BPBIBGSF |
Децата с тежки физически увреждания са хиляди. Тежките физически увреждания и ограничения могат да са свързани с редица заболявания като ДЦП, невромускулни заболявания, синдром на Рет и др. В много случаи децата с тези и подобни заболявания имат двигателни проблеми, които затрудняват или правят невъзможна комуникацията, общуването и самоизявата им. В същото време голяма част от тях имат запазени интелектуални способности. Технологиите за контрол с поглед дават възможност на децата с тежки физически увреждания, които не могат да говорят и не могат да използват ръцете си, да използват компютър. Децата могат да играят игри, с които да развиват когнитивните си способности. Могат да учат. Могат да говорят. Децата могат да общуват, да изразяват мисли и желания. Визията на фондация „АСИСТ – Помагащи технологии“ е всяко дете да има възможност за общуване и за развитие. Акцентът в дейността ни е върху контрол с поглед. Създаваме материали за комуникация и обучение. Провеждаме обучения за специалисти и родители. Също така провеждаме занимания с деца с физически увреждания с технологии за контрол с поглед. „Здравей! Това съм аз!“ – Каузата ни е за продължаване на заниманията с деца с физически увреждания чрез технологии за контрол с поглед. Всяко дете трябва да има възможност да общува и да изрази себе си! |
ОРГАНИЗАЦИЯ:
|
|
Адрес:София, ул. Развигор 3АИмейл:assist.foundation.bg@gmail.com Информационен портал за НПО в БългарияСоциални мрежи: |
|
Съвременният напредък на технологиите позволява на хора с двигателни затруднения да използват компютър, да пишат, да рисуват, да общуват с всички само с помощта на погледа си.
Диагнози като детска церебрална парализа и амиотрофична латерална склероза означават, че човек не може да извършва фини движения и да говори. В същото време голяма част от тези деца и възрастни имат запазени когнитивни способности – те могат да се обучават и развиват.
Затова възможностите на съвременните технологии за контрол с поглед трябва да станат познати и достъпни за всички – както за децата, възрастните и семействата, засегнати от подобни състояния, така и за специалистите, работещи с тези хора.
|
20.01.2020